Kapat
Floresan Lamba Fırsatları : 0 Fırsat

Floresan Lamba

Elektrik ya da daha genel bir ifade ile ışık hepimizin yaşamında son derece ciddi bir önem taşıyor. Kişiler kör olmadıkça ki kimse kör olmasına ama ışığa ciddi anlamda gereksinim duyuyor gerek güneşin doğal ışığı gerek ise yapay ışık olarak adlandırılan elektrik vasıtasıyla insanlar ışığa gereksinim duydukları anda elektrik gereksinimlerini karşılıyorlar.

Elektriğin kullanım alanı oldukça geniş ama bizim burada bahsetmeye çalıştığımız konu elbette aydınlatma konusu. Tam da bu noktada aydınlatma için kullandığımız ürünler var ki bunlara lamba ampül avize gibi isimler veriyoruz.

Lambalar da kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor ve bunlardan bir tanesi floresan lamba. Floresan lamba veya floresan tüp, elektriği kullanarak civa buharını tetikleyerek ışık elde eder. Floresan lambalar ev ve işyeri aydınlatmalarında Yoğun Floresan Lamba şeklinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bugün geldiğimiz nokta çok bilinen klasik görünümde olan ürünler olduğu kadar çok daha modern olan hatta kimi zaman avizelerin içine yerleştirilmiş olan ürünleri de görebiliyoruz. Keza renk olarak bakıldığında da sadece düz beyaz dışında çok daha değişik renkler var ve farklı amaçlar ile kullanılıyorlar.

Bu ürünlere baktığımızda karşımıza değişik modellerde olduğu gibi değişik güçlerde de çıkan ürünler bulunuyor o yüzden floresan lamba alırken belli başlı hususlara dikkat etmek gerekiyor ve bunlar şunlar:

· Öncelikli olarak ne kadarlık bir alanda aydınlatma yapılacak ise ürünü rastgele almak yerine doğru bir fizibilite yaparak mekânın büyüklüğü ile doğru orantılı gözü yormayacak ölçüde ama yeterli ışık veren ürünler seçilmeli

· Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus mutlaka ilgili elektrik yönetmeliklerine uygun olarak üretildiğinden ve gerekli kontrollerden geçtiğinden emin olunması

· Bir diğer önemli olan husus bilinen markaların ürünlerinin tercih edilmesi gereği yani olabildiğince noname denilen adı sanı bilinmeyen markalardan uzak kalınmalı

· Gerçekten istenen özellikleri taşıyan bir ürün mü emin olunmalı

· Fiyat konusunda ise ciddi bir araştırma yapmalı ve ona göre ürün alımına gidilmeli

· Renk konusuna çok takılmamalı

· Olabildiğince çevre dostu olan ürünler tercih edilmeli

· Ve elbette bilinen adreslerden alınmalı.