Kapat
Fular & Şal Fırsatları : 0 Fırsat

Fular & Şal

Giyim olayı kendi içinde başlı başına yetenek isteyen bir olgudur. Özünde bu işin belli bir kültürel alt yapısı olduğu da söylenebilir. Üstelik bunun için çok paranız olmasına, çok paralar harcamanıza gerek de yoktur. Kişi çok ufak maliyetler ile çok güzel, çok şık olabilir.

Dünya çapında kimi insanlara baktığınızda stilleri ile fark yarattıklarını ve adeta moda stil ikonu olarak anıldıklarını görürüz. Bu insanların ortak özellikleri kendilerine ait bir stilleri olmaları ve doğru aksesuarları kullanmalarıdır zira tüm kıyafetler doğru aksesuarlar ile tamamlandıklarında ortaya çıkan görüntü adeta bir ressamın elinden çıkmış bir tablo gibidir ki biz de kadınların en sık kullandıkları aksesuarlar olan fular ve şal isimli ürünlerden bahsedeceğiz.

Her içi ürün de farklı tarzdan kumaşlardan üretiliyorlar. İpek en sık kullanılan malzeme.

Temel Kullanım Alanı

Fular ve şal birbirine benzeyen ürünler olmakla beraber en temel farklılıkları ebat olarak şalın biraz daha büyük olmasıdır.

Fular adından da anlaşılacağı üzere ağırlıklı olarak boyun için kullanılan bir üründür ve tıpkı Audrey Hepburn gibi tüm mevsimlerde kış ya da yaz demeden gündelik yaşamda, iş yaşamında rahatlıkla kullanılabilir olan ürünlerdir. Bunun dışında bandana gibi kullanmak da mümkündür. Son dönemlerde fularlar bileklere bağlanmaktadır ki bu da oldukça hoş bir görünüm vermektedir.

Şalların kullanım alanı ise daha çok omuza alınan ılık bahar günlerinde akşamüzeri veya gece sokağa çıkarken alınabilen, kışın soğuk günlerinde elbise ya da dış giyim ürünleri üzerine kullanılabilen bir ürün olmasıdır ama bunun dışında dönem dönem fular gibi de kullanılabilmektedir.

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster fular olsun ister şal kullanılırken dikkat edilmesi gereken temel hususların başında ki kusursuz görünmek için bu detaya oldukça dikkat etmek gerekir, kullanıldığı giysi ile uyumuna dikkat edilmelidir.

Özellikle renk ve desen uyumu oldukça önemlidir. Sırf moda diye trendlere uygun ürün seçilmemeli ve özenle matematiksel olarak kurgulanarak ürünler kullanılmalı ve yalınlıktan ödün verilmemelidir. Ayrıca kişinin kendi ten rengine uygun olan ürünü seçmesi, gideceği yere uygun kombin yapması da dikkat edilmesi gereken diğer hususlardır.